Zehirli Olan Bitkiler

Zehirli Olan Bitkiler

Evin içerisinde süs bitkisi olarak bakılan bazı bitkiler, özellikle de çocuklarımız için çok tehlikeli olabilir. Tehlike saçan zehirli bitkilerin bakımı konusunda uzmanlar uyarıda bulunuyor. Sizin de evinizde farklı bitkiler bulunuyorsa, zehirli olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz.

Zehirli Bitkiler Nelerdir?

Difenbahya

Difenbahya bitkisinin zehirli olduğu uzmanlar tarafından vurgulanıyor. Koparıldığı ve kesildiği zaman ortaya çıkan bitkinin öz suyuna dokunulması ya da ağıza alınması, oldukça tehlikelidir.  Bu nedenle dikkatli olunması şarttır.

Orman Gülü

Görüntüsü oldukça güzel olan orman gülü bitkisi de zehirli bitkiler arasında bulunmaktadır. Yapraklarının yenilmesi, ölüme dahi sebebiyet verebilmektedir.

Yılan Yastığı

Bu bitki özellikle çocuklar tarafından kesinlikle ağıza sürülmemesi ve yenmemesi gereken türler arasında bulunur. Bunu ağzına alan kişiler nefes alma zorluğu da çekilebilir. Mümkün olduğunca bu bitkileri çocuklardan uzak bulundurmak gerekir.

Zehirli Sarmaşık

Zehirli sarmaşık ölüme kadar gidebilen sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle ev ve balkonlarda bakılan zehirli sarmaşık bitkisi konusunda dikkatli olunmalıdır. Çocukların uzak durması sağlanmalıdır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz