Yumurta Kaynattığınız Suyu Dökmeyin!

Yumurta Kaynattığınız Suyu Dökmeyin!

Haftada en az 3 kez de olsa yumurta kaynatıyorsunuz ve suyunu lavaboya döküyorsunuz. Ancak suyun içerisindeki faydalarını duyunca çok şaşıracak ve dökmekten vazgeçeceksiniz.

Yumurta Kaynatılan Suyun Faydaları Nelerdir?

Çocuklar, aile veya kendiniz için kaynattığınız yumurtanın suyunu lavaboya dökmek yerine faydalı olduğu alanlarda kullanabilirsiniz. Haşlanmış yumurtanın sağlığa olan faydalı oldukça fazladır. Aynı şekilde yumurtanın kaynadığı su içerisindeki faydalar da önemlidir.

Yumurtanın kaynadığı su kalsiyum ve mineraller bakımından oldukça zengindir.

Canlı Çiçekler

Evinizde baktığınız saksı çiçeklerinin daha canlı görünmesi için yumurta kaynattığınız suyu kullanabilirsiniz. Yumurtanın suyu ile suladığınız çiçekler canlanır ve beslenir.

Daha Parlak Saçlar

Yumurta kaynattığınız suyun biraz soğumasını bekledikten sonra saçlarınızı bu su ile ıslatın ve beklettikten sonra yıkayın. Bol miktarda protein içeren bu su, saçlarınızın parlak ve oldukça canlı görünmesine yardımcı olur.

Özellikle de kuru saçlar için oldukça faydalı bir üründür. Yumurta suyu ile parlak, bakımlı ve ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.

Yumurta Kabuğu ile Kireci Temizleyin

Kapların içerisindeki kireçleri yok etmek için haşlanmış yumurta kabuklarını kullanabilirsiniz. Kireçli kabın içerisine alacağınız yumurta kabuklarını kaynatın. İçerisine de bir miktar sirke ekleyin. Böylelikle kirecin ortadan kalktığını göreceksiniz. Yumurta kabuğu ve sirke kullanımı ile kimyasal maddelerden uzak durabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz