Vicks Krem ve Faydaları

Vicks Krem ve Faydaları

Vick kremini, çocukluğumuzdan itibaren biliriz. Anne ve büyükannelerimizin kullandığı bu kremin teni besleyen özelliğinin yanında birçok faydası bulunmaktadır. Genellikle solunum yolları için kullanılan krem, farklı nedenler ile de kullanılmaktadır.

İçerisinde bulunan kafur ve mentol maddeleri, sürülen yerlerdeki kılcal damarları genişletir ve böylelikle ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Solunum yolları sorunları için sık sık kullanılan Vicks, akciğerlerdeki yararlı salgıyı arttırır.

Vicks Kremin Faydaları

Öksürük sıkıntısı ile boğuşuyorsanız, Vicks kremi gece yatmadan önce ayak tabanlarınıza güzelce yedirin. Üzerine de çoraplarınızı giyin ve böylelikle sorundan kurtulun.

Eğer ki kas ağrılarından şikayetçiyseniz, ağrıyan bölgelere Vicks krem sürün ve ağrıların azalmasını sağlayın. Kısa süre sonra rahatladığını fark edeceksiniz.

Viksin faydalarından bir diğeri de ayak tırnaklarında mantar oluşumudur. 2 hafta boyunca tırnaklarınıza sürdüğünüz Vicks krem mantarları öldürecektir.

Vücudunuzda bir darbe veya çarpmadan dolayı oluşan morluk ve şişlikleri de Vicks krem ile birlikte hafifletebilirsiniz. Şişliğin inmesi ve morlukların azalması için oldukça faydalıdır.

Uyumakta sorun yaşayan kişiler de bu sorunu ortadan kaldırmak için ılık suyun içerisine viks koyarak yanınızda bekletin. Viks kokusu ve buharı rahat bir şekilde uyumanızı sağlayacaktır.

Kene ısırmalarına karşı etkili olan kremi bölgeye sürerek kısa sürede iyileşmesini sağlayın. Kuvvetli kokusu, kenenin ayrılmasına yardımcı olacaktır.

Yazın açıkta kalan bölgelerinize viks sürerek sivrisinek ısırmalarına karşı etki yaratabilirsiniz. Aynı zamanda sivrisinek ısırığının üzerine de süreceğiniz viks kaşıntı ve şişkinliği ortadan kaldırır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz