Şeker Hastalığının Kökünü Kurutuyor

Şeker Hastalığının Kökünü Kurutuyor

Şeker hastalığı, kronik olarak devam eden bir hastalıktır. Her yaşta ve kadın, erkek her iki cinste de görülebilir. Şeker hastalığı vücutta iki şekilde görülür. Tip-1 ve Tip-2 şeker hastalığı olarak adlandırılır. Tip-1 türü şeker hastalığında pankreas insülin üretmez. Tip-2 türü şeker hastalığında ise pankreasın ürettiği insülün vücuda yeterli gelmez ya da vücut bu insülini yeterli miktarda kullanamaz.

Şeker hastalığının tam olarak nedeni bilinmemekle birlikte belirtilerinden hastalık anlaşılabilir. Her iki tür diyabet hastalarında görülen genel belirtiler;

 • Aşırı susuzluk
 • Normalden daha fazla idrara çıkma
 • Aşırı ve ani kilo kaybı
 • Daha fazla yorgunluk hali
 • Gözlerde bulanık görme
 • Sık sık acıkma, olarak sıralanabilir.

Şeker hastalığı teşhisinden sonra tedavisine hemen başlanmalıdır. Aksi halde ilerleyebilir ve kişinin daha fazla rahatsız olmasına neden olur.

Diyabetin tedavisinde doktor kontrolünde ilaçlar kullanılmalıdır. Bu ilaçla tedavinin yanında doğal bazı karışımlar da şeker hastaları için iyidir. Sadece su, karanfil ve tarçın kullanılarak hazırlanan özel bir karışım neredeyse şeker hastalığından tamamen kurtulmayı sağlıyor.

Şeker Hastalığını Ortadan Kaldıracak Tarif için Malzemeler

 • 5 litre temiz su
 • 1 yemek kaşığı karanfil
 • 2 adet çubuk tarçın

Hazırlanışı

Temiz içmeye uygun olan suyu 5 litrelik şişeye koyun. Şişe içine 1 yemek kaşığı karanfil ve 2 adet çubuk tarçına koyun. Bu şekilde buzdolabında 4-5 gün kadar bekşetin. Süre sonunda dolaptan çıkarıp süzerek tüketebilirsiniz.

Hazırladığınız suyu 4 gün tüketebilirsiniz, daha sonra yeniden aynı şekilde hazırlamanız gerekir. Her sabah yarım su bardağı şeklinde alınması gerekir. Bu şekilde 3 şişe kullandıktan sonra 15 gün ara verin ve daha sonra yeniden başlayın.

Şeker hastalığının kökünü kurutuyor denilen bu karışımı doktorunuza danışmadan kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar

 1. Ramazan onursal dedi ki:

  Olculeri yarim olcek kullanirsak olmuyormu. Yarim bardak iciliyor ve dort gunun sonunda yenilemek gerek..???

 2. HasanHoca dedi ki:

  Her sabah yarım bardak ve 4 gün toplam 2 bardak için 5 litre hazırlamak ne kadar mantıklı. Yada bunu tavsiye edenin ne kadar ciddi olduğu düşündürücü. ( Benim anladığım 5 litre hazırlayıp 2 bardak yani yarım litre kullanıp geri kalan 4,5 litresini döküp yeni bir kür için yeniden 5 litre hazırlamak gerek.) Yanılıyor muyum. Yoksa gün boyu kullanılabiliyor mu açıklık getirilse iyi olur.

 3. Tuncay dedi ki:

  Niçin 5 lt.lik şu.

Yorum Yaz