Sabah içilen limon suyunun vücuda faydaları…

Sabah içilen limon suyunun vücuda faydaları…

Doğal karışımlar hayatımıza sağlık katar. Özellikle bazı karışımlar var ki düzenli olarak tüketildiğinde doğal bir koruyucu özelliğinde. Bu karışımladan olan limonlu suyun faydalarını bu yazımızda sizlerle paylaşmak istedik.

Limon ve Limonun İnanılmaz Gücü

Limonlu su, normal su içmekte zorlananlar için en etkili ve en sağlıklı karışımdır. Limon, demir, magnezyum, potasyum, B vitamini ve C vitamini bakımından zengindir. Güne limonlu su içerek başlamak daha sağlıklı ve daha zinde bir vücut için gereklidir. Limonlu suyu günlük alışkanlıklarınız arasına kattığınızda daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.
Limonlu suyun etkisini arttırmak için doğru oranda karıştırma yapılmalıdır. Bunun için yarım limon ve yarım su bardağından çok az fazla içme suyunun karıştırılması gerekir. Karışımı hazırlarken ılık su kullanabilirsiniz. Tüketirken de hafif ılık olarak tüketmek limonlu suyun daha etkili olmasını sağlayacaktır. Her sabah aç karnına bu karışımı tüketmek son derece olumlu etki yaratacaktır.

Limonlu suyun sağlık için en önemli faydalarından birisi gün içinde ihtiyaç duyulan kafein ihtiyacını azalmasıdır. Sabahları ya da akşamları daha kafenli içecek tüketeceğiniz zamanlarda limonlu su içerek vücudunuz için daha faydalı bir sıvı alabilirsiniz. Bağırsaklardaki nem ihtiyacını karşılayan limonlu su hazımsızlık ve kabızlık sorunları için doğal bir çözümdür. Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği vardır. Düzenli olarak limonlu su tükettiğinizde daha soğuk havalarda sık sık karşılaşılan grip, nezle gibi hastalıklara karşı daha dayanıklı olursunuz.
Limonun cilt için de etkisi büyüktür. Limonlu cilt maskeleri ya da karışımlar nasıl ki iyi geliyorsa limon suyu da cildin elastikiyetini korumakta ve sivilceleri önlemekte etkilidir. Hızlı kilo vermek isteyenler için limonlu su, hem sağlıklı hem de doğal bir karışım olarak önerilir. Daha kolay kilo vermek için düzenli olarak limon suyu tüketilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz