Öksürük ve Bronşit için Sadece 3 Malzeme ile Hazırlanan Tarif

Öksürük ve Bronşit için Sadece 3 Malzeme ile Hazırlanan Tarif

Öksürük ve bronşit, günümüzde en sık rastlanan sağlık sorunları arasındadır. Yetişkinlerde, çocuklarda, bebeklerde, yaşlılarda biraz farklı olarak ilerlese de genel olarak nedenleri ve tedavisi benzer şekildedir. Bronşit ve öksürük alerjik olduğu kadar soğuk havalarda da ortaya çıkabilir. Her iki şekilde de ortaya çıkan bu sağlık sorunları için doktor kontrolünde ilaçlar kullanılabilir. İlaçların dışında doğal malzemeler ile hazırlanan karışımlar da bronşit için tedavi olarak kullanılabilir.

Bronşit ve broşite bağlı öksürük için çok sayıda farklı karışım uygulanmaktadır. Bu karışımlar her ne kadar doğal malzemeler ile hazırlansa da doktor kontrolünde ve bilgisinde kullanılması gerekir. Aşağıda tarifini verdiğimiz muzlu doğal karışımı da doktorunuza danışmadan kullanmamanızı öneririz.

Öksürük ve Bronşit için Doğal Karışım Malzemeleri ve Yapılışı

  • 400 ml ılık su
  • 2 adet muz
  • 2 yemek kaşığı bal

Doğal karışım için muzları soyun ve bir kase içinde plastik kaşık ile ezin. Muzları plastik kaşık ile ezdiğinizde kolay kolay bozulmaz. Püre haline gelen muzların üzerine ılık olarak suyu ekleyin. Yarım saat kadar bu şekilde bekletin. Karışım soğuduktan sonra 2 emek kaşığı balı ekleyin. Öksürük için doğal karışım artk hazır.

Hazırladığınız bu karışımı günde 4 kere en fazla 100 ml olarak tüketebilirsiniz. Hazırlanan karışım sadece 1 günlüktür. Ertesi gün yeniden hazırlanması gerekir. Ve bu karışım haftanın 5 günü içilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz