Kolay Musluk Parlatma Yöntemleri

Kolay Musluk Parlatma Yöntemleri

Musluk temizliği ev içerisinde bulunan en önemli alanlardan biridir. Sürekli temiz ve hijyenik olması gereken musluklar, kadınların en büyük dertleri arasında yer alır. Zaman içerisinde matlaşacak eskiyen ve hatta boyası dökülen musluklar, oldukça kötü bir görünüme sahiptir. Bu nedenle sık sık düzenli olarak temizlenmeli ancak çamaşır suyu çok fazla tercih edilmemelidir.

Doğal malzemeler ve pratik Yöntemler ile muslukları daha etkili biçimde temizleyebilirsiniz.

Musluk Nasıl Parlatılır?

İlk yöntem olarak kabın içerisine 1 su bardağı sıcak su ve 2 yemek kaşığı kadar bulaşık deterjanı koyun. Deterjanlı su ile musluğun her tarafını iyice silin. Musluğu çizmeyecek bir sünger kullanmaya özen gösterin. Daha sonra su ile durulayın. Su tutmayacak bir bez kullanarak kurulayın. Temiz ve parlak görünen bir musluğa sahip olun.

Musluğun üzerinde çıkartılması zor lekeler var ise Temizleme işlemi için eskimiş bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Diş fırçasını ıslatarak üzerine bol miktarda kabartma tozu dökün. Musluğun her tarafına güzelce sürerek ovalayın. 10 dakika yıkamadan bekletin. sağa sonra bol su ile durulayarak kurulayın.

Musluğunuzun temizlenmesi zor olan birleşme bölümleri için ip kullanabilirsiniz. Musluğu deterjan ile ıslatın ve birleşim yerlerine ip sokun. İşlemi birkaç kez tekrarlayarak temizlenmesini sağlayın ve bol su ile durulayın.

Diğer bir musluk temizleme ve parlatma yöntemi ise sirke kullanımıdır. Boş sprey şişesinin içerisine beyaz sirke doldurun. Musluğun üzerine bol miktarda sıkın ve mikrofiber bez ile ovalayarak kurulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz