Duvardaki Yağ Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Duvardaki Yağ Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Her kadın, uzun zaman geçirdiği mutfak temizliğine büyük bir önem vermektedir. Mutfağın temiz ve hijyenik görünmesi için her yemekten sonra çeşitli deterjanlar ile silmekte ve temizlemektedir.

Her gün ocak üzerinde yapılan kızartma, sos ve kavurmalar, yağların etrafa sıçrayarak kirlilik yaratmasına neden olmaktadır. Her ne yapılırsa yapılsın önlenmeyen yağ lekelerinden kısa sürede kurtulmak ve güzelce temizlemek için yöntemler bulunur. Ocak etrafında ve duvarda biriken yağlardan iz kalmaması için nasıl bir yöntem uygulanmalıdır?

Malzemeler:

  • Yağ sökücü
  • Bulaşık deterjanı
  • Çamaşır suyu
  • Yarım kova ılık su


Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Yarım kova ılık suyun içerisine belirtilen malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Bulaşık süngerini kullanarak çok bastırmadan lekeli olan bölgeleri silin. Bastırarak silmek, duvar boyasına zarar verebilmektedir.

Güzelce sildikten sonra durulama bezi ile üzerinden geçin. Kuruyan duvardaki yağ lekesinin çıktığını görebilirsiniz. Bu işlemi duvarlarınızı boyatacağınız zaman da uygulayabilirsiniz. Böylelikle boyandıktan sonra alttaki yağı kusmaz ve boyalı duvarda tekrar yağ lekesi olmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz