Doğal Egzama Kürü

Doğal Egzama Kürü

El ve ayaklarda oluşan egzamanın tedavisi için İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan 2 farklı kür bulunmaktadır. Bu kürler, egzamanın ortadan kalkmasını sağlarken, aynı zamanda oldukça doğaldır.

Egzama Nedir?

Egzamanın birden fazla çeşidi bulunmaktadır. El, dirsek ve diz kapaklarında çatlama ve kaşınma olarak kendisini göstermektedir. Egzama hastalığının tıpta kesin bir tedavisi yoktur. Beyaz dut kurusu egzama için oldukça mucizevi bir şifa kaynağıdır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Egzama Tedavisi için hangi kürleri öneriyor?

Prof. Saraçoğlu egzama rahatsızlığına karşı öncelikle beyaz dut kurusu ile hazırlanan kürü, daha sonra yetersiz kalması durumunda da defne yaprağı kürünü önermektedir. Beyaz dut kurusu kürü ve defne yaprağı kürü ile egzama hastalığından kurtulabilirsiniz.

Dut Kurusu Kürü Malzemeler:

  • 1 çay bardağı beyaz dut kurusu
  • Yarım litre klorsuz su

Dut Kurusu Kürü Hazırlanışı

Öncelikle yarım litre suyu güzelce kaynatın. Daha sonra içerisine 1 çay bardağı dolusu beyaz dut kurusunu atın. Dut kurularını attıktan sonra 5-6 dakika kısık ateşte ağzı kapalı biçimde kaynatın. Hazırladığınız karışım ılık olunca egzama olan yerlere pamuk ile sürün.  3-4 kez kullandıktan sonra egzamalarda iyileşme olduğunu görecekseniz. Eğer bu kür etkili olmazsa defne yaprağı kürünü deneyebilirsiniz.

Defne Yaprağı Kürü Malzemeler:

  • 1 avuç defne yaprağı
  • 2 bardak klorsuz su

Defne Yaprağı Kürü Hazırlanışı

1 avuç defne yaprağını yaklaşık 2 bardak suyun içerisine ekleyerek 10 dakika kaynatın. Su ılık olduğunda egzamalı olan bölgeye sürün ve düzenli olarak kullanmaya devam edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz