Diz ve Eklem Ağrılarına Son!

Diz ve Eklem Ağrılarına Son!

Gündelik hayatımız da önümüze çıkan en zor ağrılardan olan, diz ve eklem ağrıları özellikle belli bir  yaştan sonra insanın muzdarip olduğu ağrılardır. Bu ağrıların kaynağı, eklem içi  veya çevresindeki  dokular olabileceği  gibi romatizma ağrıları da olabilir. Hayatımızı olumsuz yönde etkileyen bu ağrıların, artık önüne geçmek çok kolay. Romatizma, eklem ve diz ağrıları çekiyorsanız, evde kolayca hazırlayabileceğiniz tam size göre bir tarifimiz var!

Malzemeler:

  • -4 yemek kaşığı portakal suyu
  • -1 silme çay kaşığı tarçın
  • -yarım su bardağı yulaf
  • -1 büyük boy veya 2 küçük boy armut
  • -1 çay kaşığı bal
  • -yarım çay bardağı badem


Hazırlanışı:

İlk önce yarım su bardağı yulafımızı küçük bir tencere de haşlayalım. Kaynayıp haşlandığından emin olduktan  sonra ocaktan alıp soğumaya bırakalım. Burada önemli olan yulafımızın soğuması ve lapa kıvamını almasıdır. Sonra armutları, tarçını, portakal suyunu, balı ve bademi rondoya alıp, püre kıvamına gelinceye kadar iyice çekelim. Daha sonra haşlayıp soğuttuğumuz yulaf lapasını bir kaseye alıp üstüne rondodan çektiğimiz karışımı koyalım. Bir kaşık yardımıyla iyice karıştıralım. Tadının çok şekerli olmaması gerekiyor, buna dikkat edelim. Eğer elde ettiğimiz karışım çok koyu kıvam da olursa, bir fincan ılık su ekleyebiliriz.

Tüketimi:

Hazırladığımız bu karışımı, her gün akşam yatmadan önce 1 su bardağı tüketebilirsiniz. Bir hafta boyunca aralıksız uygulayıp, bir hafta da ara vermelisiniz. Ağrılarınızın 2-3 gün içerisinde geçtiğini göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz