Biberiyenin faydaları – yaşanmış gerçek tavsiyeler

Biberiyenin faydaları – yaşanmış gerçek tavsiyeler

Biberiye sağlık için faydalı doğal maddelerden biridir. Bitkisi, yağı ya da çayı düzenli olarak kullanıldığında bazı sağlık sorunlarına iyi gelir. Genel olarak bilinen bu faydaları, sizler için yaşanmış gerçek tecbüreler şeklinde paylaştık. Siz de verdiğimiz örneklerdeki gibi sorunlar yaşıyorsanız, biberiyeyi deneyebilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz. İşte biberiye ile sağlık sorunlarından kurtulanlar ve yaşanan gerçek tecrübeler…

Çok yaşlı bir komşumuzun geceleri uyuyamama problemi vardı. Doktorlar çare bulamamıştı. Düzenli olarak biberiye çayı içmeye başladıktan sonra geceleri deliksiz uyumaya başladı. İhtiyaç olduğunda gündüzleri de uyuyabiliyor artık.

Biberiye yağı çarpma ya da darbelerin neden olduğu kızarıklık, morarma ve şişlikler için çok iyi geliyor. Kaza ile düşme ya da yaralanmalarda darbe bölgesine biraz biberiye yağı sürmek şişkinliğini ve morluğunu alıyor. Çocuklar ile tatile çıktığımda mutlaka yanıma alıyorum.
Çok yakın bir arkadaşımının babasında dolaşım sorunu nedeni ile ayak bölgesinde sürekli üşüme vardı. Biberiye yağı bu soruna iyi geldi.

Gut hastalığından dolayı sorun yaşayan çok yaşlı bir komşum, biberiye çayı ile bu sorundan kurtuldu.

Evlendiğimizden beri baş ağrısı sorunu olan eşime migren teşhisi konuldu. Sürekli ilaç kullandığı için uykusu gelen eşim işinde sorun yaşadı. Bende bunun üzerine doğal tedavi yöntemleri araştırdım. Biberiye eşimin baş ağrısına çok iyi geldi.

Kayınpederimde boyun kireçlenmesi vardı. Öyle ki artık boynunu hareket ettiremiyordu. Doktorlar ameliyat edemeyiz bu şekilde kalsın demişler. Düzenli olarak biberiye yağı ile masaj yaptık. Sonuç olarak artık boynunu çevirebiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz